0242.050UR
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
0242.050UR
Packaging : Reel
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Surface Mount Fuses
Current Rating : 50 mA
Fuse Type : Fast Blow
Series : 242
Voltage Rating DC : 250 VDC
Product : Surface Mount Fuse
Manufacturer : Littelfuse
Description : Surface Mount Fuses 250V .05A